Search
Чоколадна торта со Малина кружна

1,200.00ден

Баркод 04063159 Категории , ,

Кремаст фил со млечно чоколадо по оригинален Мариели Рецепт. Tрослоен пандишпан, посебно испечен за сите три слоја и додаток на желирани 70% малина.

1 на залиха

100 % ДОСТАВА НА ВРЕМЕ

100% ХИГИЕНСКИ И СВЕЖО

ХАССП СЕРТИФИЦИРАНО

Опис

Неодоливо Чоколадно искуство. Кремаст фил со млечно чоколадо по оригинален Мариели Рецепт, трослоен пандишпан, посебно испечен за сите три слоја и додаток на желирани 70% малина.

18 парчиња

Иако сите наши торти се правени на што е можно по природен начин, односно традиционални рецепти, се произведуваат на модернизиран и стандардизиран начин. Во производството се користат природни-селски јајца. Но не и белка во прав (кои се варат во специјализирана машина, која компјутерски конторлирана ги вари до одредена температура. Потоа ги лади брзо, до одредена амбиентална температура и со тоа целосно се задржува квалитетот на производот. Тоа го оневозможува развивањето на штетни бактерии во храната). Млечни чоколада од врвни производители како што се Swisslion, Леона, Master Martini. Природни јаткасти плодови (но не и ароми). 70% желирано овошје со највисок квалитет, произведено од македонската компанија Агрома од Струмица. Македонско брашно, високо квалитетен кристален шеќер и пастеризирано млеко. Единствена арома која што се користи во нашето производство е направена на природна база. Аромата на ванила-банана која се користи во нашиот бел крем, и е со минимална количина.

Додека сите производи се направени со висок квалитет, не смееме да заборавиме дека се приготвени со многу љубов, од нашите врвни мајстори. Години и години, со многу труд, обуки и учење, извештени се сите техники за работа во нашето производство. Иако ден по ден се трудиме да бидеме што подобри, секој момент е ново искуство за нас. Бидејќи за нас, Вашето задоволство е најбитната работа во нашето постоење. Затоа Мариели, е Вашиот сладок избор!

Запратете не на  marieli.cakes и на  Marieli Cakes / Мариели Торти

In conclusion, Marieli, World full of sweetness!

Дополнителни Информации

Тежина 2 kg

Оцени

Нема оцени сеуште.

Само регистрираните купувачи кои го купиле овај производ може да остават оценка.

Примаме нарачки, но наредно достава имаме за

0Саати 0Минути 0Секунди